-Jeg kjente ingen eiendomsmeglere. Jeg ønsket ikke å ringe rundt til de enkelte selskapene og så ha et renn av striglede meglere på døren som skulle gi tilbud på salget. Jeg ville finne en god megler med en gang. Den enkleste fremgangsmåten var å spørre mine Facebook-venner. Det kjennes trygt å stole på anbefalinger fra folk jeg kjenner, sier Kristin Lundblad.
Rask respons
”Er det noen som kjenner en dyktig megler,” spurte Kristin Lundblad på Facebook-siden sin. En venn kom straks opp med Therese Schütz Pettersens navn. ”Hun er kjempegod,” skrev personen. To andre skrev at de hadde samme erfaringer.
-Jeg ble veldig glad over å få henvendelsen, sier Therese Schütz Pettersen. Nå er huset solgt, og vi har samlet megler og kunde til et møte for at de skal dele sine erfaringer med leserne av Boligavisen. Kristin Lundblad planlegger i disse dager flytting med mann og tre barn til Norheimsund, der familien har røtter.
Hussalg involverer følelser
-Hvorfor var valget av megler så viktig, Kristin?
-Selvsagt fordi ville ha en megler som kunne gi oss god pris for boligen. Megleren må ha god fagkunnskap, både når det gjelder salgsprosessen og eiendomsmarkedet. Men det var også viktig for meg at megleren har god menneskekunnskap. Det er mange følelser og tanker involvert i et salg. Vi skulle bryte opp fra huset og fra området som har betydd mye for barna våre og for oss voksne. Eldstegutten skal bytte skole. De minste skal skifte barnehage som vi har vært veldig fornøyd med. Det er viktig at megleren også har innsikt i disse sidene ved et salg, sier hun.
Dyktig
-Therese er en dyktig megler som tilfredsstilte disse ønskene. Hun utstråler tillit og integritet, noe som selvsagt også er positivt i forhold til eventuelle kjøpere som er i kontakt med henne.
Noe av det jeg har satt mest pris på hos henne er samtalene vi har hatt underveis, spesielt etter at visningen var unnagjort og vi hadde en “debriefing” i stuen. Det er et enormt press å selge, og hun har vært støttende og tatt seg tid gjennom hele prosessen, forteller Kristin.
-Det er hyggelig du sier det. Jeg prøver å gi litt av meg selv, sier Therese.
-Må en megler også være litt av en psykolog?
-Det er å strekke det for langt. Basisen vår er kunnskap om salgsprosessen og om markedet. Men i tillegg er det viktig å forstå det oppbruddet det er å selge og flytte. I en visning og i en budrunde er det fullt kjør. Men jeg har selv flyttet noen ganger og vet hvor mange andre elementer det er i prosessen enn det økonomiske og formelle. Kundene er imidlertid forskjellige. Noen er bare opptatt av selve salgsprosessen. Det bøyer jeg meg selvsagt for. Jeg prøver å se kundens behov, sier hun.
Det viktigste er at det blir et tillitsforhold mellom megler og kunde, legger hun til.
Makt til forbrukeren
La oss vende tilbake til Facebook. Der det hele startet.
-Sosiale medier er interessante Det gir forbrukerne et bedre beslutningsgrunnlag når en på en enkel måte kan hente inn råd fra folk en kjenner, som er ærlige i sine tilbakemeldinger. Og rådet i dette tilfellet var jo veldig godt, sier Kristin.
-Jeg er enig i at det er en spennende kanal. Jeg fikk nylig enda en kunde på denne måten. Men det er flere sider ved dette. Facebook kan også brukes som kanal når folk ikke er fornøyd med en megler. Sosiale medier gir på den måten forbrukerne makt og kan virke skjerpende på alle som tilbyr tjenester, sier Therese Schütz Pettersen.
Ikke overrasket
-Dette er et interessant eksempel på hvordan kontakt mellom kunde og leverandør etableres på nye måter, sier daglig leder Stein Opsahl i kommunikasjonsbyrået Reaktor ID i Bergen.
Han er ikke overrasket over at personer søker etter eiendomsmegler via sosiale medier.
-Anbefalinger fra noen du kjenner har høyere troverdighet enn betalt annonsering. Facebook har 600 millioner brukere, bare i Norge er tallet to millioner. Stadig flere bedrifter ser verdien av sosiale medier. De sosiale mediene har brutt monopolet til de tradisjonelle massemediene, påpeker han.
- Jeg leser Twitter og Facebook før jeg leser avisene. For en hel generasjon, pluss en god del av oss middelaldrende, er Facebook også et betydelig substitutt til e-post, sier Stein Opsahl.