Våningshuset er godt vedlikeholdt og noe modernisert i senere tid, men uten at det har mistet sitt historiske preg.
- Bygningen har en helt spesiell sjel. Blant annet en spisestue full i antikviteter, forteller Ørjan Tredal.
Huset har fem soverom. Driftsbygningen er vedlikeholdt utvendig med ny kledning og tak. Det er ingen drift på bruket pr. i dag. Det er ikke konsesjonsplikt. Eiendommen har strandlinje til fjorden og en liten badevik. Det er to naust og brygge.
Bjordal i Høyanger ligger mellom fjell og fjord og er omkranset av vakker natur.
Det er dagligvarebutikk med post i butikk, barnehage og barne- og ungdomsskole i Bjordal. Det er kort vei til Stordalen skitrekk og til turer i Stølsheimen. Fra Bergen til Bjordal er det 12 mil og én time og 40 minutters kjøring.
- Mange mennesker ønsker seg et småbruk. Tilbudet av slike eiendommer er svært lite. Dette er en unik anledning til å skaffe seg en slik eiendom, sier Ørjan Tredal.
Prisantydning er kr. 2 590 000. Eier selger også tilleggsareal og en støl.